Pro veřejnost

Hledáte celostní pohled na své potíže a řešení navržené odborníkem? Zkuste se obrátit na mě. Mám znalosti různých léčebných konceptů díky absolvování velkého množství odborných školení doplněná o léta praxe v oboru. Mohu nabídnout unikátní metody jako diagnostiku a léčbu čelistního kloubu nebo například ošetřování jizev speciálním perem.


kompl kin Komplexní kineziologický rozbor s návrhem léčby
Kineziologický rozbor je soubor diagnostických postupů, která vedou ke stanovení fyzioterapeutické diagnózy a návrhu léčby. Zahrnuje podrobnou anamnézu, statické a dynamické vyšetření pohybového aparátu včetně  základních ortopedických testů. Při léčbě funkčních potíží (způsobených přetížením nikoliv úrazem), je provedení kineziologického rozboru  nezbytností vedoucí k identifikaci primárního místa přetížení a nastavení správné léčby. V některých případech je totiž místo, které bolí, pouze nejslabším článkem řetězce a lokání léčba nemusí být úspěšná.   McKenzieTerapie zad dle konceptu McKenzie metody
McKenzie metoda je systém vyšetření a léčby pacientů převážně s potížemi v páteři. Jedná se o koncept s precizní diagnostikou a mechanickou terapií. Koncept zdůrazňuje práci pacienta na autoterapii. Nejčastěji je využíván k léčbě pacientů s výhřezem ploténky.
celistni kloubOšetření čelistního kloubu

Čelistní kloub je možným častým spouštěčem řady funkčních poruch v pohybovém aparátu. Pokud jste v nedávné době absolvovali ošetření u zubního lékaře a objevily se u vás potíže s bolestí krční páteře nebo hučením v uchu, mohu vám pomoci. Preventivní diagnostika čelistního kloubu by měla být běžným standardem po komplikovaných zákrocích v čelistní dutině.

 obr. 4Ošetření jizvy magnetickým perem 
Ošetření probíhá v provedení manuálního ošetření, centralizace jizvy a vyšetření a následném ošetření bolestivých bodů v okolí jizvy a přímo v jizvě magnetickým perem. Terapie se v ideálním případě provádí 2 x týdně.


 

fitnessAktivace hlubokého stabilizačního systému s fitness pomůckami
Hluboký stabilizační systém je nutnou součástí správně fungujícího těla. Svaly tohoto systému vytváří nitrobřišní tlak, který je stabilizátorem bederní páteře. Systém je tvořen bránicí, pánevním dnem a hlubokými svaly břicha a zad. V aktivaci je s výhodou použití fitness pomůcek, které mohou tuto svalovou souhru facilitovat nebo také v rámci tréninku ztížit. Při cvičení využíváme flexi-barové tyče, klouzací podložky flowin, závěsný systém TRX, bosu, kettlebell, blackroll, nebo balančních podložek.
 

obr. 6Testování chodidel systémem Footdisc
Footdisc je podložka sloužící k rychlé a jednoduché diagnostice statické funkce chodidla. Ihned vidíte, jak vypadá vaše nožní klenba v zátěži a jaká je kvalita opory na dolních končetinách. Vyšetření neslouží k tomu, abych vám doporučila nějaké vložky, ale k doplnění vyšetřovacího protokolu o další informaci o nastavení vašeho pohybového aparátu. V některých případech je vhodné doporučit vyšetření u specialisty – podologa.


 

obr. 7Aplikace kineziotejpů
Tejpování je pomocná metoda ke správnému nastavení pohybového aparátu. Ve většině případů však neřeší primární problém a je pouze doplňkem k léčbě. Tejpování se používá k ošetření nejen svalů a kloubů, ale také k terapii jizev nebo při potížích s dutinami či u parézy lícního nervu.

 


sm systemSM systém (spirální stabilizace páteře, cvičení dle doktora Smíška) 
Cvičební systém využívající tahu pružných lan k nastavení optimální stabilizace páteře. Při cvičení dochází k aktivnímu útlumu paravertebrálních svalů a trakčnímu protažení páteře, které snižuje tlak na meziobratlové destičky. 

Dornova metodaDornova metoda
Způsob manuálního napravení páteře a kloubů končetin. Jednoduchá a efektivní metoda k symetrizaci nastavení pohybového systému.
masaze mekke technikyMasáže plus měkké a mobilizační techniky
Pokud si potřebujete odpočinout a zrelaxovat, nabízím možnost ošetření měkkých tkání šíje a zad. Jedná se o techniku masáže (intenzita dle domluvy – relaxační, sportovní...) a její kombinaci s měkkými technikami a šetrnou mobilizací (je-li třeba). Pozn. pokud v práci hodně sedíte, doporučuji k ošetření přidat masáž hýžďových svalů. Efekt je skutečně výrazný.
K masážím používám kvalitní oleje značky Saloos.

 

DNSTerapie v konceptu dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS)
Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) je diagnostický a terapeutický koncept, který vyvinul profesor Kolář. Využívá znalostí klíčových principů vývoje a projevů lidské motoriky. Jedinečností terapeutických přístupů v DNS je jejich integrální (celotělové) působení, kdy cíleným ovlivněním správných funkcí pohybového aparátu pomocí specifických cvičení dochází zpětně k ovlivnění chování centrálního nervového systému. Laicky lze říct, že cvičíme v pozicích, kterými prochází zdravé dítě v době od narození do cca dvou let věku. Pokud se nám podaří tuto aktivaci pochopit a dobře naučit, přenášíme ji do běžných denních činností a sportu. Výsledky léčby jsou potom dlouhodobé.

Kontakt

Mgr. Kateřina Honová
Hvozdecká 1305/5
Brno 63500

Tel. : 774 816 699
Email: fyzioterapie.honova@gmail.com

fb

Mapa